Тіні Чорнобиля трагедія тисячоліття

Одноденний екскурсійний тур "Тіні Чорнобиля"

Одноденний тур “Тіні Чорнобиля”

10:00перетинаємо кордон Чорнобильської Зони Відчуження на КПП “Дитятки”.

У нас перевірять паспорти, звірять зі списками (списки на дозвіл в’їзду затверджуються напередодні), проведуть інструктаж, як поводитися в Зоні. Варто бути організованими та дослухатися гіда, від цього залежить швидкість перетину КПП.


Що треба знати, відвідуючи Чорнобиль?

 • Відвідувати Чорнобильську зону можуть тільки повнолітні.
 • Перетин зони відчуження здійснюється за паспортами.
 • Одяг і взуття мають бути максимально закритими. Жодних спідниць, футболок, голих щиколоток.
 • Обов’язково слідувати визначеному маршруту та дотримуватися вказівок гіда. Забороняється самостійно заходити в будь-які приміщення.
 • Забороняється фотографувати і знімати на КПП.
 • Забороняється класти речі на землю, у тому числі ставити фото- і відеотехніку.
 • Забороняється вживати їжу на свіжому повітрі та пити воду з криниць чи інших відкритих джерел.
 • Курити дозволяється лише у відведених місцях. Порушники будуть негайно випровадженні із Зони відчуження.
 • Забороняється вживати алкоголь чи наркотичні речовини до та під час подорожі. Особи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не будуть допущені на Зону Відчуження без відшкодування вартості.
 • Забороняється вивозити будь-які речі та рослини із Зони Відчуження.
 • Усі виїжджаючі проходять обов’язковий радіаційний контроль одягу, взуття, особистих речей.

10:20розпочинаємо екскурсію із міста Чорнобиль.

У Чорнобильської зони відчуження досі живуть люди: ті, котрі не захотіли виїжджати після аварії, а також обслуговуючий персонал станції – більшість з них проживає в місті Чорнобиль.


Хоча Чорнобиль і відноситься до Зони радіаційного забруднення, зараз тут доволі “чисто” і на в’їзді в місто, поблизу стели, дозиметри показують всього лише 16 мкр/год. Біля стели “Чорнобиль” можна буде зробити фото на пам’ять.


Меморіальний комплекс «Зірка Полин» розташований на центральній площі міста. Комплекс споруджено 10 років тому, головною фігурою якої є біблійний ангел, що сповіщає про отруйну “зірку Полин”. Також тут є алея з назвами 162 населених пунктів, назавжди евакуйованих через радіаційне забруднення.


Пам’ятник «Тим, хто врятував світ» розташований біля пожежної частини в Чорнобилі. Саме пожежні першими стали на боротьбу з найбільшою техногенною катастрофою людства. З них практично ніхто не вижив. У 1996 році героям встановили пам’ятник.


Наш шлях пролягатиме крізь музей техніки, якою ліквідовували аварію. Музей створений за ініціативою ліквідаторів, у кожної машини тут власна героїчна історія.


12:00відвідуємо дитячий садок у с. Копачі. 

Це одне із наймоторошніших місць, яке вам доводилося бачити. Село постраждало настільки, що було прийнято рішення зрівняти його із землею. Нині від села не залишилося нічого, крім покинутого дитсадочка з облупленими стінами, голими дитячими ліжечками і поламаними іграшками.


13:00їдемо до Чорнобильської атомної станції.

Об’їдемо довкола території ЧАЕС, побачимо меморіал біля адмінкорпусу станції. Побачимо гігантську арку, яка захищає саркофаг довкола 4-го ядерного енергоблоку. Зупинимося біля ставка-охолоджувача, котрий призначався для охолодження води в реакторах. Якщо пощастить з погодою, погодуємо величезних сомів у ставку.


14:30прибуваємо до міста Прип’ять, екскурсія містом.

Прип’ять зараз – це місто-пустка, а в 1986 році тут проживало 47 тисяч осіб. Прип’ять збудована “з нуля” для обслуговування Чорнобильської АЕС, до якої звідси 3 км. На момент аварії місту було всього 16 років.


У 80-х роках це було жваве місто із традиційними закладами радянської доби. Серед них: палац культури “Енергетик”, готель “Полісся”, універмаг, басейн “Лазурний”, кінотеатр “Прометей”, дитячі садочки і школи. Ці об’єкти відвідаємо під час екскурсії.


Також побачимо парк з атракціонами, котрі заіржавіли від часу, і знамените оглядове колесо, яке так ніколи і не запрацювало.


17:30відвідуємо Заобрійну Радіолокаційну Станцію «Дуга-1»,

Це один з найбільш секретних об’єктів Радянського Союзу. «Дуга» мала виявляти запущені міжконтинентальні балістичні ракети. Розміри гігантської антени вражають.


18:30проходимо дозиметричний контроль на КПП “Дитятки”.

Перед тим, як покинути зону відчуженння кожен має пройти індивідуальний дозиметричний контроль.

 

Відвідування Чорнобильської зони є безпечним, рівень отриманої за день радіації не перевищить рівень радіації за годину польоту літаком.

Вартість туру

Вартість туру на 1 особу
1650 грн
Деталі та правила бронювання уточняйте, будь ласка, за телефоном +38 (098) 361 57 56.

У вартість входить:

 • проїзд по всьому маршруту;
 • послуги ліцензованого гіда;
 • державні мита на в’їзд до Зони;
 • страхування від нещасних випадків;
 • організаційно-екскурсійний супровід.

Додаткові витрати:

 • харчування (для економії часу і щоб встигнути більше побачити, ми не плануємо зупинятися на обід, тому візьміть їжу з собою; взяти перекуси, каву/чай до сніданку та вечері можна буде в кафе “Журавлі” неподалік Зони Відчуження або на заправці);
 • особисті витрати.

Залишити заявку

Програма туру

Схожі тури

Написати нам