Туристична компанія у Вінниці. Тури Україною та світом
Чорнобиль, Прип'ять
і зона відчуження:
побачити все на власні очі
 • Міста-привиди і виселені села
 • Саркофаг над четвертим реактором
 • Радіолокаційна станція "Дуга"
 • Промисловий майданчик ЧАЕС
1-денний тур «Тіні Чорнобиля»
УВАГА! ТУР ЛИШЕ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ!
Програма туру
ДАТА
Дата туру
 • 16 жовтня
 • 30 жовтня
 • 13 листопада
 • 27 листопада

Тривалість туру: 1 день

Детальну інформацію уточнюйте, будь ласка, у менеджера за телефоном +38 (098) 361-57-56

04:00 – виїзд з Вінниці.

05:30 – виїзд з Бердичева.

06:10 – виїзд з Житомира.

1

10:30перетинаємо кордон Чорнобильської зони на КПП "Дитятки".

У нас перевірять паспорти, звірять зі списками (списки на дозвіл в’їзду затверджуються напередодні), а також проведуть інструктаж, як поводитися в зоні відчуження. Усе відбувається, як на справжній митниці, навіть стягується держмито з кожного туриста. Тож варто бути організованими, від цього залежить швидкість перетину кордону.

2

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ВІДВІДУЮЧИ ЧОРНОБИЛЬ?

 • Відвідувати Чорнобильську зону можуть тільки повнолітні. Вам має бути повних 18 років на день поїздки.
 • Перетин зони відчуження здійснюється виключно за дійсними паспортами. Прослідкуйте, щоб у вас були вклеєні фото на 25 і 45 р.
 • Одяг і взуття мають бути максимально закритими. Жодних шортів, спідниць, футболок, сандалів і шльопанців. Бажано мати головний убір.
 • Обов’язково слідувати визначеному маршруту та дотримуватися вказівок гіда і попереджувальних плакатів. Забороняється самостійно заходити в будь-які приміщення.
3
 • Забороняється фотографувати і знімати на КПП. Фото та відеозйомка по маршруту лише з дозволу гіда та в межах Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Інструкції «Про порядок охорони державної таємниці...»
 • Забороняється класти речі на землю, у тому числі ставити фото- і відеотехніку. Якщо ви користуєтеся штативом для зйомок, одягніть на ніжки пакети.
 • Забороняється вживати їжу на свіжому повітрі та пити воду з криниць чи інших відкритих джерел. Можна вживати воду тільки з водогону м. Чорнобиль та бутильовану з магазина.
4
 • Курити дозволяється лише у спеціально відведених місцях, а саме: на контрольно-пропускних пунктах зони відчуження; в м. Чорнобиль, на оглядовому майданчику ЧАЕС; в м. Прип'ять – цех дезактивації засобів індивідуального захисту; об'єкт «Чорнобиль-2».
 • Забороняється вживати алкоголь чи наркотичні речовини до та під час подорожі. Особи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не будуть допущені на зону відчуження без відшкодування вартості.
 • Забороняється вивозити будь-які речі та рослини із зони відчуження.
 • Усі виїжджаючі повинні пройти обов'язковий радіаційний контроль одягу, взуття, особистих речей.
5

11:00розпочинаємо нашу екскурсію із міста Чорнобиль.

Площа 30-кілометрової Чорнобильської зони відчуження – 2600 км². Це дорівнює розміру американського штату Род Айленд і в півтора рази перевищує площу території держави Люксембург. Окрім великого радіаційно небезпечного об’єкту – Чорнобильської АЕС, тут локалізуються 800 могильників радіаційних відходів. В зоні досі живуть люди: ті, котрі не захотіли виїжджати після аварії, а також обслуговуючий персонал станції – близько 10 тисячі осіб.

6

Наш маршрут пролягатиме біля таких об’єктів.

Відома стела «Чорнобиль», яка знаходиться при в’їзді в місто. Хоча Чорнобиль і відноситься до Зони радіаційного забруднення, зараз тут доволі “чисто” і на в’їзді в місто, поблизу стели, дозиметри показують всього лише 16 мкр/год. Біля напису “Чорнобиль” можна буде зробити фото на пам’ять.


Меморіальний комплекс «Зірка Полин», розташована на центральній площі міста. Комплекс споруджено 10 років тому, головною фігурою якої є біблійний ангел, що сповіщає про отруйну “зірку Полин”. Також тут є алея з назвами 162 населених пунктів, назавжди евакуйованих через радіаційне забруднення.

7

Відкритий музей техніки і роботів, які використовувалися для ліквідації наслідків аварії, створений за ініціативою ліквідаторів. Та техніка, яка не згоріла і яку не розпилили, зібрана в одному місці прото неба. Потужні БелАзи, пожежні автомобілі, масивна бронетехніка, сталеві "учасники" ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи – у кожної машини тут власна героїчна історія.


Пам’ятник «Тим, хто врятував світ», розташований біля пожежної частини в Чорнобилі. Саме пожежні стали на першу лінію боротьби з найбільшою атомною катастрофою в історії людства. З них не вижив ніхто. У 1996 році героям встановили пам’ятник біля рідної пожежної частини.

8

13:00відвідуємо дитячий садочок у селі Копачі – єдину уцілілу будівлю на території населеного пункту.

Це одне із наймоторошніших місць, яке вам доводилося бачити.  Село Копачі розташоване в 10-кілометровій зоні ЧАЕС. Воно постраждало настільки, що було прийнято рішення зрівняти його із землею. На момент аварії селу виповнилося 300 років, і нині від старовинного села не залишилося нічого, крім пагорбів від закопаних під землю будинків і покинутого дитячого садочка з облупленими стінами, голими дитячими ліжечками і поламаними іграшками. Поблизу знаходився так званий “рудий ліс” – випалена радіацією смуга дерев, які теж практично закопали бульдозерами в траншеї.

9

15:00їдемо на промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

Об’їдемо довкола території ЧАЕС, побачимо меморіал біля адмінкорпусу ЧАЕС.  Зупинимося біля ставка-охолоджувача, який призначався для охолодження води в 1, 2, 3 і 4 реакторах. Якщо пощастить з погодою, погодуємо величезних сомів у ставку. Ми всього на відстані 1 км від місця найбільшої ядерної катастрофи людства. Справа від ставу – недобудовані 5 і 6 енергоблоки з башнями-градирнями для охолодження води в реакторах. Ці енергоблоки так ніколи і не почали працювати.

10

Зліва від ставу – 1, 2 і 3 енергоблоки, які працювали ще тривалий час після аварії. Нині триває робота з остаточного виведення ЧАЕС з експлуатації до 2064 року. Поряд з ними – гігантська арка, яка ще 100 років захищатиме саркофаг довкола 4-го ядерного енергоблоку. Вибух саме його реактора 26 квітня 1986 року став причиною найбільшої радіаційної трагедії в світі. Відвідаємо оглядовий майданчик об’єкта укриття «Арка», аби оцінити масштаби зруйнованого енергоблоку.

11

16:30прибуваємо до міста Прип’ять, екскурсія містом.

Прип’ять зараз – це місто-пустка, а на момент Чорнобильської катастрофи тут проживало 47,5 тисяч осіб. Місто збудоване “з нуля” для обслуговування Чорнобильської АЕС. Це місто-супутник станції, до якої звідси лише 3 км. Передбачалося, що населення може сягнути 75-78 тисяч. Проживали тут молоді сім’ї, майже всі працювали на ЧАЕС. На момент найбільшої в світі техногенної катастрофи, яка змусила жителів  усього міста покинути свої домівки, Прип’яті було всього 16 років.

12

На в’їзді до населеного пункту розташований так званий “Міст Смерті”, який з'єднував Прип’ять з ЧАЕС. Під час аварії радіаційний фон на мосту сягав 600 рентген на годину. Казали, що людина, яка пройшла по мосту, через кілька діб помирала. Нині Прип’ять має постапокаліптичний вигляд, а в 80-х роках це було жваве місто із традиційними закладами радянської доби. Серед них: палац культури “Енергетик”, готель “Полісся”, радянський універмаг, міськвиконком, басейн “Лазурний”, кінотеатр “Прометей”, дитячі садочки і школи. Усі ці об’єкти міста-привида Прип'ять відвідаємо під час екскурсії.

13

Також побуваємо на причалі річки Прип’ять, за назвою якої і назвали місто. Сюди жителі Прип’яті приходили на вихідних із сім’ями, купалися, організовували пікніки, тут продавалися квитки на катери до Києва. Зараз причал практично повністю затонув. Також побачимо парк з зіржавілими від часу атракціонами і знамените Чортове колесо, яке так ніколи і не запрацювало. Це було одне із найбільш заражених місць у Прип’яті.

14

17:00відвідуємо секретний об’єкт Чорнобиль-2 – Загоризонтна Радіолокаційна Станція «Дуга-1».

Один з найбільш секретних об’єктів Радянського Союзу – ЗГРЛС «Дуга-1». Створена «Дуга» для оповіщення про загрози з повітря. Вона мала виявляти запущені міжконтинентальні балістичні ракети. Вона випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі на частоті 10 мГц. Сигнал, який передавала станція, нагадував стукіт дятла, саме тому її ще називали «Російський Дятел». В СРСР було побудовано три таких антени.

15

18:00 – проходимо індивідуальний дозиметричний контроль на КПП “Дитятки” та виїжджаємо із зони відчуження.

22:50 – орієнтований час повернення в Житомир.

23:30 – орієнтований час повернення у Бердичів.

01:00 – орієнтований час повернення у Вінницю.


В охочих відвідати Чорнобильську зону відчуження виникає закономірне питання, ЧИ ЦЕ БЕЗПЕЧНО. Відповідаємо: рівно настільки, як і поїздка в будь-яке інше місце світу. Отримана доза за день не перевищує рівень опромінення 1 годину перельоту в літаку. Ми користуємося дозиметри під час поїздки і заміряємо рівень радіації в тих місцях, де знаходимося.

16

ВАРТІСТЬ ТУРУ:

для громадян України – 1650 грн/особа;

для іноземців – 3700 грн/особа.


У вартість входить: проїзд по всьому маршруту, організаційно-екскурсійне обслуговування, послуги ліцензованого гіда, державні мита на в’їзд до Зони, страхування від нещасних випадків, супровід від турфірми.

Додаткові витрати: харчування, особисті витрати.