Туристична компанія у Вінниці. Тури Україною та світом
Сковорода, Шевченко
та народна архітектура:
Переяслав-Хмельницький
  • Меморіальний музей Григорія Сковороди
  • Музей "Заповіту" Тараса Шевченка
  • Музей народної архітектури просто неба
1-денний екскурсійний тур «МІСТО ТРИДЦЯТИ МУЗЕЇВ»
Програма туру
ДАТА
Дати туру
  • за домовленістю (крім понеділка і вівторка)

Тривалість туру: 1 день

Детальну інформацію уточнюйте, будь ласка, у менеджера за телефоном +38 (098) 361-57-56
1

05.00 – збір групи, виїзд з Вінниці.

11.00 – прибуття в Переяслав-Хмельницький, екскурсія в Меморіальному музеї Григорія Сковороди.


Переяслав-Хмельницький – це місто, де жили і працювали найвидатніші постаті української історії. Був серед них Григорій Сковорода – філософ, поет, викладач і богослов. Це йому належить фраза "Світ ловив мене, та не піймав", яку він попросив викарбувати на своїй могилі. У Переяславі Григорій Сковорода викладав поетику в Переяславському колегіумі. Тут він написав багато творів, зокрема тих, що ввійшли до збірки «Сад божественних пісень».

2

Нині цій у будівлі колегіуму працює Меморіальний музей Сковороди. Частина експозиції присвячена самому навчалному закладу, що був осередком освіти України у XVII ст. Під час екскурсії дізнаємося, якою була шкільна система тих років. У музеї відтворено обстановку класу поетики: столи і лави, класна дошка, а на стіні – ікони, адже освіта того часу тісно пов'язана з релігією. А за вчительською кафедрою сидить сам Григорій Сковорода (скульптура у виконанні І. Кавалерідзе), що надає обстановці ще більшої реалістичності.


Вартість вхідних квитків: 30 грн – дорослий, 20 грн – дитячий.

Вартість екскурсії: для дорослих – 30 грн; для дітей – 20 грн.

3

12:30 – екскурсія музеєм "Заповіту Тараса Шевченка".

Переяславщина тісно пов'язана з ім'ям Тараса Шевченка. У місті проживав друг поета – лікар Андрій Козачковський, у котрого Шевченко часто гостював. Тут навіть досі росте дерево, яке висадив Кобзар. На Переяславщні поет написав найкращі твори. Саме у Переяславі народилися знамениті рядки "Як умру, то поховайте…". Під час затяжної хвороби поет тут написав свій безсмертний "Заповіт", в котрому заповідає поховати його на схилах Дніпра.


Вартість вхідних квитків: 40 грн – дорослий, 20 грн – дитячий.

Вартість екскурсії: для дорослих – 40 грн; для дітей – 20 грн.

4

14:00 – обід (організовується самостійно).

15:00 – екскурсія та прогулянка «Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини».

Музей народної архітектури та побуту у Переяславі-Хмельницькому – це 30 гектарів території просто неба, котра копіює традиційне українське село. В експозиції 185 об'єктів, з них 104 пам'ятки народної архітектури. Як і в селі, тут є свої церкви, шинки, млини, вулиці та майдани, а також 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, різноманітні майстерні, понад 20 тисяч творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту наддніпрянського села XVII – початку XX століття. Крім того, тут представлено 13 тематичних музеїв, а також будівлі й стоянки від часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі.

6

Музей народної архітектури та побуту у Переяславі-Хмельницьком був першим музеєм просто неба в Україні. А ще це прекрасний парк з гаями, озерами та луками, а поряд сільських хат розгорнул городи і квітники, котрі дбайливо доглядають працівники музею. Тут вдалося зберегти справжній дух українського села. На території музею знімали багато фільмів, зокрема, мюзикл "Сорочинський ярмарок" та сільські сцени серіалу "Кріпосна".


Вартість вхідних квитків: 30 грн – дорослий, 15 грн – дитячий.

Вартість екскурсії: для дорослих – 40 грн; для дітей – 20 грн.

5

19:00 – збір групи та виїзд додому.

01:00 – орієнтовний час прибуття в Вінницю.


Вартість туру: 660 грн/особа

Діти до 12 років – 595 грн


У вартість входить: проїзд, страхування, супровід від туристичної компанії.

Додатково оплачуться: вхідні квитки до музеїв, харчування, власні витрати.